TVORBA PRO FILM

TVORBA PRO FILM

Již několik let se věnujeme výrobě filmových a televizních kulis a scén. Vyrábíme jak u nás, tak převážně v pražských filmových ateliérech.

Obchodník se smrtí/ Lord of War (2005)

Většina natáčení proběhla v Kapském městě, štáb se ale na několik dní přesunul do České republiky, která byla zvolena jako exteriérová náhrada za Ukrajinu.  V Milovicích, kde se natáčelo v bývalé sovětské základně, objevili člověka, který vlastnil sto ruských tanků T-72. S půjčením problém nebyl, ale do prosince je museli vrátit, jelikož byly prodány do Libye. V hlavní roli hraje Nicolas Cage. Zde je trailer na tento film.

 

 

Spiderman (2019)

FIlm Spiderman – BOSCO jsme natáčeli v Liberci na náměstí. Byla zde vytvořena pouť. Naše firma vyráběla podestu pod stage, která ve filmu celá vybuchne. Místo půjčeného lešení jsme tedy vyrobili naše zdeformované, aby to vypadalo věrohodně jako po výbuchu. Dále jsme dělali reklamní poutače. Zde je trailer na tento film.

 

 

Grand Hotel (2006)

Hotel Ještěd je ústředním místem natáčení na filmu Grandhotel,
ve kterém účinkují Marek Taclík, Klára Issová, Ladislav Mrkvička, Jaroslav Plesl.

 Jedná se o český film natočený v roce 2006 Davidem Ondříčkem.
Film byl podpořen Státním fondem České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie

Do tohoto filmu jsme vyráběli přesnou kopii Ještědu. Zde je trailer na tento film.

 

 

Jan Žižka (2019)

Do filmu Jan Žižka naše firma vyráběla hliníkovou konstrukci, která tvořila skálu. Příprava proběhla u nás v hale na Loučeni a montáž se uskutečnila v plaveckém bazénu v Nymburce pod dohledem režiséra Petra Jákla.

Film je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby, nikdy neporaženým Janem Žižkou z Trocnova, který se stal díky svým činům legendou. Vše, co vybudoval Karel IV., císař římský a zároveň český král, se rozpadá. Staleté pořádky se otřásají v základech.

Babylon a.d. (2008)

Snímek byl natáčen v barrandovských ateliérech, v Ostravě-Vítkovicích a na letišti v Milovicích. Díky sněhu a jiným výkyvům počasí bylo natáčení přerušeno na celé dva týdny, což zkomplikovalo i montáž. V hlavních rolích tohoto akčního filmu jsou obsazeni Vin Diesel a Gérard Depardieu. Zde je trailer na tento film.

 

Hellboy (2004)

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách – nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Zde je trailer na tento film.

 

Z paříže do paříže (2017)

Bratři Maurice a Joseph jsou kluci, kterým žádná lumpárna není cizí, a protože bydlí v Paříži, mají příležitostí pro svá klukovská dobrodružství více než dost. Tím spíše, když je jednomu deset a druhému dvanáct let. Bohužel jim do dětských her a radostí zasáhne tvrdý osud.

Na tomto filmu jsme spolupracovali s firmou Stavdekor a nátáčení se odehrávalo v Žatci. Zde je trailer na tento film.

 

Underworld-krvavé války (2016)

Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť.

Konstrukce pro tento film jsme vyrobili nejdříve u nás v hale na Patříně a montáž jsme poté provedli ve filmových ateliérech Barrandov. Zde je trailer na tento film.

 

QUAKE

Konstrukce do filmu The Quake byla vůbec největší konstrukcí, kterou jsme kdy vytvořili. Konstrukce vážila přes 80tun. Měli jsme na to pouhý měsíc a vše dopadlo naprosto podle plánu. Na tomto filmu jsme pracovali ve spolupráci s úžasnou firmou speciálních efektů Vulcan Effect, kterou vlastní Roman Tugarov.

Příběh je založen na skutečné události, kdy v roce 1904 zemětřesení o velikosti 5,4 stupně Richterovy stupnice otřáslo hlavním městem Norska Oslem. Zemětřesení mělo tehdy svoje epicentrum v „Oslo Graben“, které se rozkládá pod norským hlavním městem. Geologické průzkumy ukazují, že se začaly objevovat známky, kdy můžeme čekat další větší zemětřesení, a Oslo je tak opět v nebezpečí. Zde je trailer na tento film.

 

Nezařazené filmy

 

Loreta

Loreta je francouzský krátký film, do kterého jsme vyráběli okrasná vrata, která se montovala v jedné z rušných pražských ulic. Velkou výzvu během montáže pro nás představovala zejména velká váha mříží a umístění na památkově chráněné budově.

 

LIDICE

Do filmu Lidice jsme vyráběli nespočet mříží, které jsme poté montovali do filmové věznice. Zde je trailer na tento film.

Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, oceněného cenou Sazky v r. 2007, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu.

Hory a kamení

rapl

Seriál Rapl jsme dělali přímo pro jednoho z nejlepších českých architektů Pavla Rampleho. Na halu na Loučeň nám přivezli starou dodávku. Od nás chtěli aby jsme z ní udělali obrněné auto. Posuďte sami jestli se nám to povedlo. Zde je trailer tohoto seriálu.

Das BOOT

Das boot je seriál, který navazuje na stejnojmenný film z roku 1981. Tento seriál se natáčí v ateliérech na Barrandově. Vyráběli jsme několik pohyblivých sekmentů ponorky, se kterými se dalo hydraulicky houpat a popojíždět po kolejích.

 

Britania

Do tohoto seriálu jsme vyráběli spoustu věcí. Mezi ně patří katapulty, velké starověkké vozy, mříže a nápravy. Zde je trailer na tento seriál.

AMUNDSEN

Norsko-švédský film který se natáčel u nás v Česku 22 dní. Natáčení se odehrávalo v Praze na Náplavce a naše konstrukce se vytvářela v Třeboradicích ve starých teplárenských halách hned po demontáži filmu The quake, který jsme také vyráběli my. Do filmu Amundsen jsme vyráběli více věcí ale jako hlavní je kopie paluby staré vzducholodě. Zde je trailer na tento film. Naše paluba vzducholodi je v čase 2.09 vteřin.

čtyři Slunce

Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Zde je trailer na tento film.

 

VĚZNICE MB