Filmová dekorace

Filmová dekorace

Již několik let se věnujeme výrobě filmových, televizních kulis a scén. Vyrábíme jak u nás, tak převážně v pražských známých ateliérech.

Obchodník se smrtí/ Lord of War (2005)

Většina natáčení proběhla v Kapském městě, štáb se ale na několik dní přesunul do České republiky, která byla zvolena jako exteriérová náhrada za Ukrajinu.  V Milovicích, kde se natáčelo v bývalé sovětské základně, objevili člověka, který vlastnil sto ruských tanků T-72. S půjčením problém nebyl, ale do prosince je museli vrátit, jelikož byly prodány do Libye. V hlavní roli hraje Nicolas Cage.

 

Grand Hotel (2006)

Hotel Ještěd je ústředním místem natáčení na vrcholu Ještědu. Kde se natáčel film Grandhotel,
ve kterém účinkují Marek Taclík, Klára Issová, Ladislav Mrkvička, Jaroslav Plesl.

 Jedná se o český film natočený v roce 2006 Davidem Ondříčkem.
Film byl podpořen Státním fondem České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie

Do tohoto filmu jsme vyráběli vzornou kopii Ještědu.

 

Babylon a.d. (2008)

Snímek byl natočen v barrandovských ateliérech, v Ostravě-Vítkovicích a na letišti v Milovicích. Díky sněhu a jiným výkyvům počasí bylo natáčení přerušeno na dva týdny. V hlavní roli tohoto akčního filmu hrál Vin Diesel a Gérard Depardieu.

 

Hellboy (2004)

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách – nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany.

 

Z paříže do paříže (2017)

Bratři Maurice a Joseph jsou kluci, kterým žádná lumpárna není cizí, a protože bydlí v Paříži, mají příležitostí pro svá klukovská dobrodružství více než dost. Tím spíše, když je jednomu deset a druhému dvanáct let. Bohužel jim do dětských her a radostí zasáhne tvrdý osud.

Na tomto filmu jsme spolupracovali s firmou Stavdekor a nátáčení se odehrávalo v Žatci.

 

Underworld-krvavé války (2016)

Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť.

Tento film jsme vyrobili nejdříve u nás na hale na Patříně a poté montáž jsme provedli ve filmových ateliérech Barrandov.

 

QUAKE

 

nacistický film

 

Loreta

 

LIDICE

Hory a kamení

DOKTOR MARTIN

Das BOOT

Britania

AMUNDSEN

ALDI

4 Sunce

VĚZNICE MB