TVORBA PRO FILM

TVORBA PRO FILM

Již několik let se věnujeme výrobě filmových, televizních kulis a scén. Vyrábíme jak u nás, tak převážně v pražských známých ateliérech.

Obchodník se smrtí/ Lord of War (2005)

Většina natáčení proběhla v Kapském městě, štáb se ale na několik dní přesunul do České republiky, která byla zvolena jako exteriérová náhrada za Ukrajinu.  V Milovicích, kde se natáčelo v bývalé sovětské základně, objevili člověka, který vlastnil sto ruských tanků T-72. S půjčením problém nebyl, ale do prosince je museli vrátit, jelikož byly prodány do Libye. V hlavní roli hraje Nicolas Cage. Zde je trailer na tento film.

 

 

Spiderman (2019)

FIlm Spiderma – BOSCO jsme natáčeli v Liberci na náměstí kde byla vytvořena celá pouť. My jsme vyráběli podestu pod stage, která celá vybouchne. Místo půjčeného lešení jsme vyrobili naše zdeformované aby to vypadalo jako po výbuchu. Dále jsme dělali reklamní poutače. Zde je trailer na tento film.

 

 

Grand Hotel (2006)

Hotel Ještěd je ústředním místem natáčení na vrcholu Ještědu. Kde se natáčel film Grandhotel,
ve kterém účinkují Marek Taclík, Klára Issová, Ladislav Mrkvička, Jaroslav Plesl.

 Jedná se o český film natočený v roce 2006 Davidem Ondříčkem.
Film byl podpořen Státním fondem České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie

Do tohoto filmu jsme vyráběli vzornou kopii Ještědu. Zde je trailer na tento film.

 

 

Jan Žižka (2019)

Do filmu Jan Žižka jsme vyráběli hliníkovou konstrukci, která tvořila skálu. Příprava proběhla u nás na hale na Loučeni a montáž se dělala v plaveckém bazénu v Nymburce. Režisér Petr Jákl.

Film inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby, nikdy neporaženým Janem Žižkou z Trocnova, který se stal díky svým činům legendou. Evropa na konci 14. století. Vše, co vybudoval Karel IV., císař římský a zároveň český král, se rozpadá. Staleté pořádky se otřásají v základech.

Babylon a.d. (2008)

Snímek byl natočen v barrandovských ateliérech, v Ostravě-Vítkovicích a na letišti v Milovicích. Díky sněhu a jiným výkyvům počasí bylo natáčení přerušeno na dva týdny. V hlavní roli tohoto akčního filmu hrál Vin Diesel a Gérard Depardieu. Zde je trailer na tento film.

 

Hellboy (2004)

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách – nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Zde je trailer na tento film.

 

Z paříže do paříže (2017)

Bratři Maurice a Joseph jsou kluci, kterým žádná lumpárna není cizí, a protože bydlí v Paříži, mají příležitostí pro svá klukovská dobrodružství více než dost. Tím spíše, když je jednomu deset a druhému dvanáct let. Bohužel jim do dětských her a radostí zasáhne tvrdý osud.

Na tomto filmu jsme spolupracovali s firmou Stavdekor a nátáčení se odehrávalo v Žatci. Zde je trailer na tento film.

 

Underworld-krvavé války (2016)

Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť.

Tento film jsme vyrobili nejdříve u nás na hale na Patříně a poté montáž jsme provedli ve filmových ateliérech Barrandov. Zde je trailer na tento film.

 

QUAKE

The Quake je naše největší konstrukce kterou jsme vůbec dělali. Konstrukce vážila přes 80tun. Měli jsme na to pouhý měsíc a vše dopadlo naprosto podle plánu. Tento film jsme dělali ve spolupráci s úžasnou firmou speciálních efektů Vulcan efect, kterou vlastní Roman Tugarov.

Příběh je založen na skutečné události, kdy v roce 1904 zemětřesení o velikosti 5,4 stupně Richterovy stupnice otřáslo hlavním městem Norska Oslem. Zemětřesení mělo tehdy svoje epicentrum v „Oslo Graben“, které se rozkládá pod norským hlavním městem. Geologické průzkumy ukazují, že se začaly objevovat známky, kdy můžeme čekat další větší zemětřesení, a Oslo je tak opět v nebezpečí. Zde je trailer na tento film.

 

Nezařazené filmy

 

Loreta

Loreta je francouzský krátký film, ve kterém jsme vyráběli okrasné vrata, které se montovali v rušné pražské ulici. Velká přítěž pro nás byla váha mříží a montáž, protože jsme nemohli vůbec vrtat do zdí kvůli památkářům.

 

LIDICE

Do filmu Lidice jsme vyráběli nespočet mříží, které jsme poté montovali do věznice. Zde je trailer na tento film.

Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, oceněného cenou Sazky v r. 2007, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu.

Hory a kamení

rapl

Seriál Rapl jsme dělali přímo pro jednoho z nejlepších českých architektů Pavla Rampleho. Na halu na Loučeň nám přivezli starou dodávku. Od nás chtěli aby jsme z ní udělali obrněné auto. Posuďte sami jestli se nám to povedlo. Zde je trailer tohoto seriálu.

Das BOOT

Das boot je seriál, který navazuje na stejnojmenný film z roku 1981. Tento seriál se natáčí v ateliérech na Barrandově. Vyráběli jsme několik pohyblivých sekmentů ponorky, se kterými se dalo hydraulicky houpat a popojíždět po kolejích.

 

Britania

Do tohoto seriálu jsme vyráběli spoustu věcí. Mezi ně patří katapulty, velké starověkké vozy, mříže a nápravy. Zde je trailer na tento seriál.

AMUNDSEN

Norsko-švédský film který se natáčel u nás v Česku 22 dní. Natáčení se odehrávalo v Praze na Náplavce a naše konstrukce se vytvářela v Třeboradicích ve starých teplárenských halách hned po demontáži filmu The quake, který jsme také vyráběli my. Do filmu Amundsen jsme vyráběli více věcí ale jako hlavní je kopie paluby staré vzducholodě. Zde je trailer na tento film. Naše paluba vzducholodi je v čase 2.09 vteřin.

čtyři Slunce

Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Zde je trailer na tento film.

 

VĚZNICE MB